" Destination Gothenburg, Liseberg, funpark"

Når du bor på Scandic, er du tæt på Gøteborgs udbud af kultur, forlystelser og shopping.

Det er let at komme rundt i byen med sporvogn, bus eller til fods. Götaplatsen ligger for enden af byens paradegade Avenyn. Her er kulturen samlet. Carl Milles statue Poseidon, Konserthuset, Stadsteatern og Göteborgs Konstmuseum. Gå heller ikke glip af GöteborgsOperan, videnskabscenteret Universeum, Kulturernas Museum og forlystelsesparken Liseberg.

BOOK HOTEL

Hvor vil du bo?








Antal værelser?

Værelse 1
Boende med børn

Vælg alder og sengetype

Værelse 2
Boende med børn

Vælg alder og sengetype

Værelse 3
Boende med børn

Vælg alder og sengetype

Værelse 4
Boende med børn

Vælg alder og sengetype

Har du en bookingkode?



BOOK MED BONUS CHEQUE

BOOK FRINAT

Du skal være logget ind for at booke en frinat



ÆNDRE ELLER AFBESTILLE

Uanset om du booker et hotelværelse eller kigger ind for at deltage i et møde, er der et Scandic for dig. I dag har vi 160 hoteller i Norden og det nordlige Europa. I de kommende år er det vores mål at ekspandere med fokus på Skandinavien, Norden samt Nord- og Østeuropa.
 
Vores udgangspunkt er, at vi vil tilbyde dig et godt ophold og den samme høje service på alle vores hoteller. I alt er vi 6.600 medarbejdere, som arbejder for, at du skal kunne tanke ny energi og få det ud af dit ophold, som du forventer.

Bliv medlem
    • Fordele fra første dag
    • Optjen point til frinætter
    • Specialtilbud til medlemmer