Storebæltsbroen
Bookmark and Share

Bryd hverdagen og tag væk fra stress, vasketøj og havearbejde og nyd i stedet for et weekendophold på Scandic. Få hjemtursbilletten over Storebælt til nedsat pris når du køber den hos os.

Tag en friweekend væk fra hverdagens stress og jag og lad dig forkæle med et hotelophold på Scandic. Få masser af oplevelser, en god seng og stor lækker morgenbuffet. Spar endda 40% på hjemtursbilletten over Storebælt.

Bemærk at tilbuddet ikke kan anvendes, hvis du rejser i forretningsøjemed eller konference. Udstedelse af hjemtursbilletten til Storebælt skal ske senest 7 dage efter udstedelse af Storebælts kvittering. Hjemtursbilletten kan du kun købe til biler under 6 meter.

Priseksempel

Hotel Scandic Kolding, Early fra kr. 500,- pr. person pr. nat i delt dobbeltværelse, Flex fra kr. 560,- pr. person pr. nat i delt dobbeltværelse.
Tillæg på enkeltværelse.

I hotelprisen indgår
 
  • Overnatning i delt dobbeltværelse
  • Overnatning for børn op til 13 år i de voksnes værelse uden ekstra beregning
  • Ekstra senge tilbydes såfremt der er ledige til rådighed 
  • Hjemtursbillet til Storebæltsbroen
  • Stor morgenbuffet

Dato
1. januar - 31. december 2011.
  
Prisforklaring
Med Early prisen får du 15-30% rabat på Flex prisen, den passer bedst når du har faste planer. Early prisen kan ikke ændres eller annulleres og skal bestilles og betales mindst 7 dage i forvejen. Flex prisen giver stor valgfrihed og passer bedst, hvis du vil have mulighed for at ændre eller annullere reservationen i sidste øjeblik. Du betaler værelset ved ankomst til hotellet. Vores Early og Flex priser afhænger af hotellets beliggenhed og ledig kapacitet. Tilbuddet gælder kun i weekender og officielle danske ferieperioder.
Bookingvilkår
Book
Kontakt hotellet direkte for reservation. Husk at bede om "inhouse bookingen" og oplys koden Storebæltspakke.
Find hotel

BOOK HOTEL

Søg på kort

Hvornår?




Antal værelser?

Værelse 1
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 2
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 3
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 4
Boende med børn

Alder

Vælg senge type


BOOK MED BONUS CHEQUE

Søg på kort

Hvornår?




Antal værelser?

Værelse 1
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 2
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 3
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
Værelse 4
Boende med børn

Alder

Vælg senge type
 

Gælder kun for gæster med forudbetalte Bonus Cheques. På visse hoteller betales tillæg, når du anvender checkene, hvilket betales på hotellet. Stor morgebuffet er inkluderet i prisen.

 

BOOK FRINAT

Du skal være logget ind for at booke en frinat



ÆNDRE ELLER AFBESTILLE


 

Morgenmad og SHOP

 

Morgenbuffeten er altid inkluderet i prisen, når du bor hos os. I vores minibutikker kan du købe både natmad og den tandpasta, du glemte derhjemme.
Morgenmad og minibutik

Uanset om du booker et hotelværelse eller kigger ind for at deltage i et møde, er der et Scandic for dig. I dag har vi 160 hoteller i Norden og det nordlige Europa. I de kommende år er det vores mål at ekspandere med fokus på Skandinavien, Norden samt Nord- og Østeuropa.
 
Vores udgangspunkt er, at vi vil tilbyde dig et godt ophold og den samme høje service på alle vores hoteller. I alt er vi 6.600 medarbejdere, som arbejder for, at du skal kunne tanke ny energi og få det ud af dit ophold, som du forventer.

Bliv medlem
    • Fordele fra første dag
    • Optjen point til frinætter
    • Specialtilbud til medlemmer